تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب بهمن 1396
 
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مطالب اینترنتی

تزیین کوکو سبزی و سیب زمینی
برای تزیین کوکو سبزی باید کمی خلاقیت و ابتکار به خرج دهید و بدین طریق به سفره خود جلوه خاصی ببخشید. برای این منظور می‌توانید از نان باگت، نان تست و یا قالب‌هایی به اشکال مختلف استفاده کنید. استفاده از سبزیجات رنگارنگ مختلف، یکی دیگر از مواردی است که می‌توانید از آن نیز استفاده نمائید. در این مقاله با جدیدترین مدل های تزیین کوکو سبزی آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید…

تزیین کوکو سبزی به شکل پروانه

برای این تزئین، کوکو را در قالب دایره‌ای درست کنید، آن را به دو نیمه تقسیم کرده و به شکل پروانه تزیین کنید.

تزیین کوکو سبزی به شکل پروانه


کوکو را در قالب دایره ای درست کنید، به چهار قسمت تقسم کرده و به شکل پروانه تزیین کنید.

تزیین کوکو سبزی به شکل پروانه

کوکو را در دستگاه اسنک ساز درست کنید و با مثلث های حاصل به شکل یک پروانه زیبا تزیین کنید.

تزیین کوکو سبزی به شکل پروانه


کوکو را با یک چاقوی نوک تیز، به شکل بال‌های پروانه برش زده و با سس مایونز یا ماست چکیده تزیین کنید.
تزیین کوکو سبزی به شکل پروانه

کوکو را به شکل بال‌های پروانه برش زده و با سس مایونز، سس خردل، سس فرانسوی و زرشک تزیین کنید. به جای استفاده از سس‌های رنگی می‌توانید از رنگ‌های طبیعی مانند آب لبو، آب کلم قرمز و آب هویج برای رنگ کردن ماست چکیده یا سس مایونز استفاده کرده و رنگ دلخواه را تهیه کنید.

تزیین کوکو سبزی به شکل پروانه


کوکو را در یک قالب دایره‌ای تهیه کنید، آن را به دو نیم تقسیم کرده و به شکل پروانه تزیین کنید.

تزیین کوکو سبزی به شکل پروانه


تزیین کوکو سبزی به شکل گل

تزیین کوکو سبزی به شکل گل

تزیین کوکو سبزی به شکل گل

مایه کوکو را در قالب های سیلیکونی به شکل گل ریخته و به مدت 30 دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید و برای سرخ شدن روی آن، 5 دقیقه دیگر در طبقه پایین فر قرار دهید. سپس آن را از فر خارج کرده، در ظرف مورد نظر قرار دهید و به سلیقه خود تزیین کنید.

تزیین کوکو سبزی به شکل گل

تزیین کوکو سبزی به شکل گل
تزیین کوکو سبزی به شکل گل


کوکو را با قالب کاتر برش زده و به شکل گل تزیین کنید.

تزیین کوکو سبزی به شکل گل


کوکو را در قالب مستطیلی یا مربعی درست کرده، به چهار قسمت تقسیم کنید و آن را به شکل یک گل زیبا تزیین کنید.

تزیین کوکو سبزی به شکل گل


می توانید برای درست کردن کوکو از یک قالب دایره‌ای استفاده کرده، سپس آن را برش زده و با سبزیجات مختلف تزیین کنید.
تزیین کوکو سبزی به شکل گل


کوکو سبزی را در قالب هایی با اشکال مختلف درست کنید. برای این منظور قالب را در روغن داغ داخل ماهیتابه قرار داده تا داغ شود و سپس از مایه کوکو در آن بریزید، وقتی یک طرف سرخ شد طرف دیگر را سرخ کنید.

تزیین کوکو سبزی با قالب
تزیین کوکو سبزی به شکل برگ


تزیین کوکو سبزی به شکل ماهی

کوکو سبزی را در قالب دایره‌ای درست کرده و به شکل ماهی تزیین کنید.

تزیین کوکو سبزی به شکل ماهی

تزیین کوکو سبزی به شکل ماهی


تزیین کوکو سبزی در نان باگت و با نان تست

کوکو را به قطعات مربعی تقسیم کرده، روی تکه‌های نان تست قرار دهید و با یک خلال آن را فیکس کنید. سپس با یک تکه پنیر چدار و گوجه فرنگی تزیین کنید.
تزیین کوکو سبزی با نان تست


وسط نان تست را با یک قالب کاتر به شکل دلخواه درآورده و سپس در روغن قرار دهید و از مواد کوکو وسط آن بریزید. زمانی که یک طرف کوکو سرخ شد پشت و رو کرده و طرف دیگر را سرخ کنید.

تزیین کوکو سبزی در نان باگت و با نان تست

تزیین کوکو سبزی در نان باگت و با نان تست


نان باگت را به صورت حلقه های 3-2 سانتیمتری برش زده، وسط آن را خالی کنید، حلقه‌های نان باگت را در روغن قرار داده و از مواد کوکو وسط آن بریزید. زمانی که یک طرف کوکو سرخ شد پشت و رو کرده و طرف دیگر را سرخ کنید.
تزیین کوکو سبزی در نان باگت و با نان تست


تزیین کوکو سبزی و سیب زمینی

کوکو سبزی و سیب زمینی که به کوکوی دو رنگ معروف است، دارای ظاهری جذاب بوده و شما می‌توانید با کمک ایده‌ها و روش‌های خلاقانه آن را به زیبایی تزیین کنید. برای این منظور می‌توانید از قالب نیز استفاده کرده و نیمی از قالب را با مایه کوکو سیب زمینی و نیم دیگر را با مایه کوکو پر کرده و سپس قالب را در فر قرار دهید. برای ایجاد رنگ‌های مختلف در مایه کوکو سیب زمینی می‌توانید از زعفران، آب اسفناج و سایر رنگ‌های خوراکی استفاده کنید و یک کوکوی چند رنگ درست کنید.

تزیین کوکو سبزی و سیب زمینی

تزیین کوکو سبزی و سیب زمینی


گروه آشپزی ستارهلینک منبع

مطلب تزیین کوکو سبزی مجلسی در نان باگت، نان تست و با قالب در سایت مفیدستان.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 30 بهمن 1396 :: نویسنده : نویسنده
نظرات ()


سیستم کنترل خودکار جدید پهپاد در MIT، رکورد تازه‌ای از سرعت و اجتناب از برخورد با موانع مسیر پرواز ثبت کرده است.

یک فرد چگونه باید برای یک هواپیمای بدون سرنشین برنامه بنوسید تا خود‌به‌خود و بدون برخورد با موانع بتواند در دنیای واقعی به‌ پرواز درآید؟ حل کردن این مشکل سخت است و اگر مسئله‌ی افزایش سرعت و ارتفاع هم به‌ میان بیاید، از این سخت‌تر می‌شود. با این حال مقالات مهمی‌ از مؤسسه‌ی فناوری ماساچوست (MIT) درمورد این مشکل وجود دارد.

افراد فعال در آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم کامپیوتر (CSAIL) مؤسسه‌ی فناوری ماساچوست، تمامی مهارت‌های خود را به‌ کار بستند تا برای حل این مشکل کاری صورت دهند. چیزی که آن‌ها پس از بررسی‌های خود بدان دست یافتند کاملا هوشمندانه بود: آن‌ها باید با آغوش باز از عدم قطعیت استقبال کنند.

چرا مسیریابی خودکار تا این حد سخت است؟

فرض کنید ما بخواهیم رباتی بسازیم که بتواند سوئیچ خودرو را وارد محل مورد نظر کند و استارت بزند تا موتور روشن شود و این کار در مدت‌زمانی برابر با انسان انجام دهد؛ مثلا ۱۰ ثانیه. مسلم است که ساختن چنین رباتی کار چندان آسانی نیست؛ ولی همه‌ی ما قبول داریم که این کار شدنی است. اگر اطلاعاتی هماهنگ و دقیق در مورد سوئیچ خودرو داشته باشیم و آن را با بازوی ربات مطابقت دهیم، می‌توانیم این کار را با دقت ۱۰۰ درصدی انجام دهیم. اما مسئله اینجا است که اگر ما رباتی بخواهیم که با هر خودرویی سازگار باشد، باید چکار کنیم؟

محل قرارگیری سوئیچ خودرو معمولا برای مدل‌های مختلف کمی متفاوت است. همین تفاوت در مورد سیستم هماهنگ‌کننده‌ی پروازی هواپیمای بدون سرنشین هم وجود دارد و ما باید برای دنیای واقعی هم آن را در نظر بگیریم. اگر تنها بحث حل کردن مسئله مطرح بود، می‌شد با کند کردن روند کاری، این موضوع را تاحدودی حل کرد؛ ولی اینکه بتوانیم این روند را تنها در عرض ۱۰ ثانیه (مانند انسان) جلو ببریم، بسیار سخت و شاید غیرممکن است. در مواقعی، مقدار اطلاعات محیطی و محاسباتی به‌حدی گسترده می‌شود که انجام این کار از نظر دیجیتال، بسیار سنگین و سخت جلوه می‌کند.

پهباد MIT

این مشکل شبیه‌ به مسیریابی خودکار است. محیط در مسیریابی همیشه درحال تغییر است؛ بنابراین باید حسگرهایی وجود داشته باشند که مدام وضعیت پهپاد و محیط اطراف آن را فورا رصد و بررسی کنند. اگر موانع سر راه آن زیاد شوند، مشکل دیگری در زمینه‌ی توانایی‌های محاسباتی به‌ وجود می‌آید؛ چرا که حجم اطلاعاتی که باید محاسبه شوند، بسیار زیاد از حد می‌شود. تنها راه‌ حل برای مشکل این است که سرعت پهپاد کاهش پیدا کند. نانومپ یا نقشه‌‌ی نانو روش جدیدی‌ از مدل‌سازی است که محدودیت‌های سرعت مصنوعی را از بین می‌برد و دارای سیستم نقشه‌خوانی محیطی هوایی است.

مقاله‌های مرتبط:

نانومپ

تمامی پهپادها دارای محدودیت سرعت خاصی هستند که وابسته‌ به مقدار موانع سر راه آن‌ها است. اگر سرعت پهپاد بسیار بالا باشد یا موانع سر راه آن بسیار زیاد باشند، ردیابی همه‌ی این موانع برای پهپاد غیر ممکن می‌شود و زمانی‌که پهپاد از پس این کار برنیاید، احتمال برخورد به‌ وجود می‌آید. اگر شرایط به‌گونه‌ای باشد که نتوان مقدار موانع را کاهش داد، باید سرعت پهپاد را کاهش دهیم تا فرصت مناسب برای انجام محاسبات را در اختیار داشته باشد.

ایده CSAIL این است که پهپاد نباید سعی کند تمامی موانع را ردیابی کند. گروه فعال در آزمایشگاه این حقیقت را قبول دارند که پهپاد به‌طور دقیق نمی‌داند در چه محلی قرار دارد؛ و اینکه برای برهه‌ای از زمان، موقعیتی از عدم قطعیت وجود دارد. نانومپ از این عدم‌ قطعیت استفاده می‌کند و سعی می‌کند تا آنجایی‌ که می‌تواند آن را کاهش دهد و در سطح پایینی نگاهش دارد. این کار به پهپاد اجازه می‌دهد در محیط پر از موانع هم با سرعتی بالا پرواز کند و احتمال برخورد را بسیار پایین می‌آورد.

پهباد MIT

درک مفهوم عدم‌قطعیت؛ کلید حل این مسئله است

نانومپ از حسگرهای عمقی که بخش جلو را رصد می‌کنند، استفاده می‌کند. این حسگرها با کمک یکدیگر محیط را سریعا شناسایی می‌کنند و یک ساختار داده‌ای سه‌بعدی از محل ایجاد می‌کنند. نانومپ در ادامه از یک الگوریتم برای جست‌وجو و بررسی این ساختار سه‌بعدی استفاده می‌کند و اطلاعات قبلی‌ از منظره‌‌ و دید پهپاد را جست‌وجو می‌کند تا مشابه منظره‌ی فعلی آن باشد. نانومپ اساسا تنها اطلاعات کافی را جمع‌آوری می‌کند تا بداند که پهپاد در کدام ناحیه‌ی مشخص است. سپس مسیر پرواز آن را بر اساس این اطلاعات برنامه‌ریزی می‌کند و مثل بقیه مدل‌ها سعی نمی‌کند که جهت و موقعیت دقیق پهپاد را محاسبه کند. نانومپ تنها داده‌هایی را جمع‌آوری می‌کند که از برخورد جلوگیری می‌کنند و این اطلاعات ارتباطی‌ با موقعیت دقیق پهپاد ندارند. گروه آزمایشگاه CSAIL، این ایده را حالت عدم‌ قطعیت یا عدم اطمینان نامیدند.

برای اینکه از تمامی جزئیات آگاه شوید، بهتر است سراغ مقاله‌ی علمی کامل بروید و البته پیشنهاد می‌کنیم این کار را در اوقات فراغت خود انجام دهید. درک کامل موضوع کمی سخت است؛ ولی اگر موفق به درک کامل آن شدید، یک هکر یا سازنده‌ی مصمم می‌تواند این ایده را امتحان کند. کار باور نکردنی تیم تحقیقاتی، به‌صورت متن‌ باز است. اگر قصد داشتید در پروژه‌ی خودکار بعدی خود از این فناوری مهیج و جدید استفاده کنید، ما را باخبر سازید.لینک منبع

مطلب شکسته شدن رکورد سرعت عبور خودکار از موانع توسط پهپاد در MIT در سایت مفیدستان.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 30 بهمن 1396 :: نویسنده : نویسنده
نظرات ()


تصاویر و ویدیوی سه‎بعدی از هواوی پی ۲۰ لایت منتشر شده است که عرضه این مدل میان‌رده را با طراحی مانند آیفون ۱۰ اپل تأیید می‌کند.

هواوی به‌زودی از گوشی‌های پرچم‌دار جدید سری «پی» رونمایی خواهد کرد و مطابق با روند سالانه این شرکت، انتظار داریم مدل میان‎رده نیز با پسوند «لایت» ارائه شود. چینی‌ها، نسخه ارزان‌قیمت‌تر پرچم‌داران پی ۱۰، پی ۹ و پی ۸ را وارد بازار کرده‌اند و بعید نیست که پی 11 یا پی ۲۰ لایت نیز ارائه شود.

به‎تازگی OnLeakes@، با همکاری Tiger Mobile تصاویر رندر گوشی هواوی پی ۲۰ لایت را منتشر کرده است که حاشیه‌های باریک را برای این مدل تأیید می‎کند. با توجه به تصاویر رندر ارائه‌شده، میان‌رده جدید هواوی در بالای نمایشگر خود، بریدگی خواهد داشت و حاشیه‌ی نسبتاً باریکی در پایین صفحه‌نمایش وجود دارد. گوشه‌های نمایشگر، دارای انحنا خواهند بود و بدنه گوشی از جنس شیشه و فلز است؛ فریم مدل «لایت» پی ۲۰، فلزی و پنل پشتی آن از جنس شیشه است.

در پنل پشتی شاهد انحنا نیستیم؛ بااین‌حال شرکت چینی از شیشه ۲.۵ بعدی برای پشت گوشی استفاده کرده است و انتظار می‌رود در پنل جلوی پی ۲۰ لایت، شیشه ۲.۵ بعدی مشابهی به‌ کار گرفته شود. به دلیل اینکه ضخامت کم حاشیه‌ی پایین نمایشگر، حسگر اثر انگشت به پنل پشتی منتقل شده است. میان‎رده جدید هواوی به دلیل بریدگی در بالای نمایشگر خود، شباهت زیادی به آیفون ۱۰ اپل دارد و دوربین اصلی دوگانه با چینش عمودی، این شباهت را به حداکثر رسانده است.

مقاله‌های مرتبط:

از آنجایی‌که جانشین پی ۱۰ لایت به‌عنوان یک میان‎‌رده عرضه خواهد شد، خبری از لنز اختصاصی لایکا نیست؛ ضمن اینکه برخلاف آیفون ۱۰، فلاش LED به پایین دوربین اصلی منتقل شده است. لوگوی هواوی در پنل پشتی جلب‌ توجه می‌کند؛ ولی خبری از لوگوی اختصاصی شرکت سازنده در پنل جلوی گوشی نیست. کلیدهای فیزیکی پی ۲۰ لایت، در لبه سمت راست جای گرفته است و اسلات سیم‌کارت در لبه‌ی سمت چپ قرار دارد. در لبه‌ی پایین این گوشی میان‎رده، درگاه USB نوع C به همراه جک هدفون ۳.۵ میلی‎متری و بلندگوی اصلی گوشی جلب ‎توجه می‌کند.

گفته می‌شود مدل ارزان‌قیمت‌ پی ۲۰، نمایشگر ۵.۷ اینچی خواهد داشت؛ ولی رزولوشن صفحه‌نمایش فاش نشده است. ابعاد گوشی جدید هواوی، ۱۴۸.۶ در ۷۱.۲ در ۷.۴ میلی‎متر خواهد بود و با احتساب برآمدگی دوربین در پنل پشتی، ضخامت جانشین پی ۱۰ لایت به ۸.۴ میلی‎متر خواهد رسید. انتظار داریم گوشی جدید پی ۲۰ لایت، نمایشگری کشیده با نسبت ابعاد ۱۸ به ۹ داشته باشد؛ البته ممکن است ابعاد صفحه‏‌نمایش متفاوت‌ از آنچه باشد که احتمال می‎دهیم. بریدگی موجود در بالای نمایشگر، احتمالاً بر رزولوشن صفحه‎نمایش میان‌رده ۲۰۱۸ هواوی تأثیر خواهد گذاشت.

هواوی با ارسال دعوت‌نامه، تأیید کرده است در تاریخ ۲۷ مارس (۷ فروردین) مراسم خبری برگزار خواهد کرد و انتظار می‌رود اعضای جدید سری «پی» در رویداد آتی معرفی شود. از جمله‌ مدل‌هایی که تا چند ماه آینده معرفی خواهند شد، پی ۲۰ و پی ۲۰ پلاس است؛ همچنین این احتمال وجود دارد که مدل «لایت» به همراه نسخه‌های رده‌بالا رونمایی شود.

باید اشاره کرد که برخلاف مدل پی ۲۰ لایت، دیگر اعضای جدید سری «پی» دوربین‌ سه‌گانه خواهند داشت؛ هواوی از ترکیب سه سنسور استفاده خواهد کرد تا عملکرد آن‌ها را در زمینه عکاسی بهبود بخشد. عرضه جانشین پی ۱۰ و پی ۱۰ پلاس با دوربین سه‌گانه، به‌نوعی توسط هواوی تأیید شده است؛ زیرا در دعوت‌نامه این شرکت، به سه دایره بزرگ اشاره می‌شود. شرکت چینی از عبارت «See mooore with AI» نیز استفاده کرده است و سه حرف «o» می‌تواند مهر تأییدی بر عرضه پرچم‌داران ۲۰۱۸ هواوی با دوربین سه‌گانه باشد.

ایوان بلس مدتی پیش اعلام کرده بود پی ۲۰ و پی ۲۰ پلاس می‌توانند عکس‌هایی با رزولوشن ۴۰ مگاپیکسل به ثبت برسانند و رزولوشن عکس‌های سلفی به ۲۴ مگاپیکسل خواهد رسید. گمان می‌رود پرچم‌داران جدید سری «پی» با تمرکز بر هوش مصنوعی ارائه شوند؛ ممکن است جانشین پی ۱۰ و پی ۱۰ پلاس به تراشه کرین ۹۷۰ مجهز شده باشند.لینک منبع

مطلب تصویر هواوی پی 20 لایت با طراحی مشابه آیفون 10 و دوربین دوگانه منتشر شد در سایت مفیدستان.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 20 بهمن 1396 :: نویسنده : نویسنده
نظرات ()